Bezpieczeństwo Strony oraz Instalatorów

Bezpieczeństwo Strony oraz Instalatorów

Witaj drogi czytelniku. Jak już pewnie zauważyliście, planetadownloadu.pl to jedna z najpopularniejszych i zarazem najbardziej obleganych stron z instalatorami do gier. Zapewne zastanawiacie się jak to jest z bezpieczeństwem oraz co dokładnie sprawiło, że to właśnie nasze serwisy stały się tak popularne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Otóż poniżej zapoznamy cię z podstawowymi zabezpieczeniami, jakie zostały wprowadzone, aby zapewnić najwyższą na świecie jakość. Co więcej, opowiemy wam o tych bardziej zaawansowanych ustawieniach oraz funkcjach, dzięki których żaden hacker czy niepożądana osoba nie wejdzie w posiadanie instalatorów naszego autorstwa. Zanim jednak przejdziemy dalej, musicie wiedzieć, że bezpieczeństwo strony jest dla nas bardzo poważną sprawą i nigdy nie narazilibyśmy was na niepożądane efekty w postaci zainfekowanych plików, wirusów szpiegujących (tak zwanych spyware), robaków czy innego rodzaju złośliwego oprogramowania (malware). Wszystko opisane poniżej jest prawdą i sprowadza się do jednej rzeczy – udostępnienia pewnego i bezpiecznego instalatora!

Co w takim razie sprawiło, że planetadownloadu.pl to w tym momencie najchętniej poszukiwania aplikacja, która bez problemu zagwarantuje nam wszystkie gry, o jakich wcześniej mogliśmy pomarzyć? Poniżej w miarę prosty sposób opiszemy działanie najważniejszych funkcji, które umożliwiły bezproblemowe działanie.

Certyfikaty HTTPS

Pewnie zastanawiacie się jakim cudem nasza strona posiada certyfikaty HTTPS (tak zwaną zieloną kłódkę), która zabezpiecza tak prestiżowe serwisy jak banki internetowe, Facebook, Google, WP.PL, czy inne Onety i Interie. Otóż za tę zieloną kłódkę trzeba zapłacić. Zanim jednak wysuniecie hipotezy, gdzie powiecie, że kupiliśmy sobie sam wygląd, musicie coś o certyfikatach HTTPS wiedzieć. „Uzbrojenie” strony w takową kłódkę nie jest czymś bardzo prostym. To dosyć skomplikowany proces, który nie ogranicza się do zwykłego zakupu. Otóż certyfikaty HTTPS nie są rozdawane na prawo i lewo, jak to niektóre serwisy ogłaszają. Aby otrzymać prawdziwe i działające szyfrowanie, strona musi najpierw przejść szereg testów. Na czym to zabezpieczenie polega?

HTTPS to najprościej rzecz ujmując taka ulepszona wersja HTTP, uzupełniona o szyfrowanie. Tak więc początkowo za pomocą protokołu SSL, a teraz jego nowszym odpowiednikiem TSL, wszystkie dane przesyłane między klientem a serwerem są szyfrowane. Dzięki temu nie zostaną one w trakcie zmodyfikowane, zmienione, albo kompletnie sfałszowane. Zapobiega to przedostawaniu się dodatkowych plików, które nie były dostępne w instalatorze. Hackerzy najczęściej wykorzystują te furtki, aby zarazić zdrowe oprogramowanie i podpiąć się pod coś, co na początku było czyste. Ten sposób „hackowania” jest już niemożliwy na naszej stronie, a to wszystko dzięki HTTPS.

Zaktualizowane zabezpieczenia

Kolejnym, bardzo prostym elementem, aczkolwiek często pomijanym przez inne serwisy i strony crackujące, jest aktualizacja zabezpieczeń oraz oprogramowania strony. To właśnie przez niezaktualizowane pliki dostaje się najwięcej wirusów i to niepostrzeżenie. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby zawsze mieć zainstalowane najnowsze wtyczki, najnowsze dodatki, pluginy oraz inne rzeczy, które potrzebne są webmasterowi, aby zarządzać w efektywny sposób stroną.

Zaktualizowane zabezpieczenia podnoszą również płynność strony, czas oczekiwania się zmniejsza, a ping nasz jest bardzo malutki. Ma to oczywiście wpływ na pobieranie instalatorów oraz plików gry, które są niezbędne do poprawnego działania wybranego przez nas tytułu. Okazuje się, że to właśnie dzięki dodatkowym zabezpieczeniom, jakie wprowadziliśmy jakiś czas temu, ruch na naszej stronie się poprawił, mniej osób narzeka na problemy z łączem, a ostatni wirus pojawił się miesiące temu.